20.12.16

Ceļu maksas 2.


    Daudz skaistu kilometru ir aizritējuši no tā brīža, kad blogā ievietoju rakstu par ceļu maksām. Lasītāko rakstu topā tas joprojām ir nr:2. Tas laiks, kad auto pus logs bija aizlīmēts ar ceļu nodevas uzlīmēm (bilde tapusi 2007.gadā), sen jau pagājis. Tāda palikusi vien Lietuvā. Bet tagad ir nākošā galējība - pus logs aizkrauts ar ceļu maksas aparātiem. Bet, ne par to ir šis stāsts. Pie mūsdienu interneta iespējām, šo visu informāciju var ātri atrast. Nu kaut vai Autotransporta Direkcijas mājas lapā var atrast norādes uz katras valsts , kurā tiek iekasētas ceļu maksas, oficiālajām mājas lapām, un tur visu uzzināt.
   Šoreiz stāsts ir par mūsu pašu mīļo Latviju. Tikpat klusi, kā 2014. gadā tika ieviesta Autoceļu lietošanas nodeva, ar 2017. gada 1.janvāri stājas spēkā grozījumi Autoceļu lietošanas nodevas likumā. Galvenokārt izmaiņas attiecas uz mazo kravas transportu, ar pilnu masu no 3000kg līdz 3500kg, jo arī šiem tagad jāmaksā nodeva. Kā saprotu, tie ir mazie kravas busiņi un daži citi kravas auto.Nu piemēram, arī VW AMAROK pilna masa ir 3040kg. Nekādi nesaprotu, kāpēc tam netiek pievērsta nekāda uzmanība nekādos plašākos masu saziņas līdzekļos? Vai nu arī es to esmu palaidis garām?
   CSDD lapā tas ir atrodams. https://www.csdd.lv/autocelu-lietosanas-nodeva-vinjete/autocelu-lietosanas-nodeva 
   Arī maksas ceļu kartē ir saskatāmas izmaiņas. Autoceļš Tīnūži - Koknese nu arī ir kļuvis par maksas ceļu.
   Tad nu novēlu visiem jaukus svētkus un drošu pārvietošanos pa ceļiem svētku laikā un būsim sagatavoti un nākošajā gadā lieki nepapildināsim Valsts Kasi!

4 komentāri:

 1. Visiem priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu!

  AtbildētDzēst
 2. Varbūt kāds man var palīdzēt izskaidrot, jo baidos ka neesmu sapratis pareizi. Ja vilcēja (busa) pilna massa 2880 un piekabes 750 kg - kopā sastāvs sanāk 3630 kg. Vinjete? jeb tomēr vēl nē? Autoparks pamatā sastāv no vieglajiem vai bez piekabēm. tikai es viens tāds vazājos, tādēļ mūsu autoparka atbildīgais šajās lietās vispār neiedziļinās.Pārbaudīt uz savas ādas ar "baks'tišanas metodi" ne visa gribās.

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. Citēju no CSDD mājas lapas - "Nodevu maksā par valsts galveno un reģionālo autoceļu posmu lietošanu ar kravas transportlīdzekļiem, kuru pilna masa ir lielāka par 3000 kg, un transprtlīdzekļiem un to sastāviem, kuru pilna masa ir lielāka par 3500 kg , un kuri paredzēti vai tiek izmantoti kravas autopārvadājumiem." Tad no Tava teiktā, ka sastāva pilna masa ir lielāka par 3500 un sanāk, ka jāpērk vinjete.
   Vēl jau arī piebildīšu, ka, tiklīdz ir klāt piekabe un sastāva pilna masa ir lielāka par 3500kg, ir jābūt tahogrāfam.

   Dzēst
  2. Paldies. Nāksies pamest domu graudus vadībai, lai padomā par šo jautājumu. Komercpārvadājumus neveicam, viss savas firmas vajadzībām. Bet nu strīdēties par to visu ar "transportniekiem" nebūs jēgas.

   Dzēst